Wymagana zdolność kredytowa do kredytu hipotecznego

Polacy zadłużają się ostatnimi czasy na potęgę, jednakże przeważają kredyty gotówkowe. Tymczasem trudno dostać kredyt na mieszkanie, nawet jeśli się bardzo chce – same chęci nie zawsze są bowiem wystarczające. Dla banku liczy się przede wszystkim wiarygodność kredytobiorcy, to czy będzie on spłacał raty kredytowe w terminie.

Dlatego też przed przyznaniem kredytu hipotecznego ustala on zdolność kredytową każdego klienta, który zainteresowany jest zaciągnięciem tak dużego zobowiązania finansowego, jakim niewątpliwie jest kredyt na mieszkanie czy dom. Na zdolno0śc kredytową wpływ ma wiele czynników. Wśród nich decydujące jest wynagrodzenie. Wysoki dochód gwarantuje połowę sukcesu. Trzeba bowiem przy tym najlepiej pracować na umowę na czas nieokreślony. Co więcej należy mieć pozytywną historię kredytową. Bez tego ani rusz. Zdolność kredytową ustalana jest również na podstawie wydatków. Bank sprawdza ile z naszego wynagrodzenia pieniędzy wypływa z konta i na co je wydajemy. Co więcej obniża się ona kiedy na utrzymaniu mamy rodzinę – zonę, która nie pracuje, bo chociażby wychowuje nasza pociechę.

Dlatego też o kredycie warto pomyśleć wcześniej, kiedy dopiero planuje się założenie rodziny. Ponieważ co chwila banki wprowadzają w życie nowe zalecenia KNF trzeba liczyć się z tym, że banki będą chętne do pożyczania mniejszej ilości pieniędzy. Tym samym Polaków będzie stać, nawet z kredytem hipotecznym, na tańsze mieszkania, tym samym takie, które mają mniejszą powierzchnię. Właśnie to pod uwagę powinni wziąć deweloperzy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Gdzie dostanę bezpiecznie pożyczkę prywatnie

Na każdym kroku, to w sklepie jednym, to w drugim, w katalogu, w Internecie – dosłownie wszędzie widzimy tyle rzeczy,...

Zamknij