Posted by admin on 8 września 2011 in Prywatna pomoc w spłacaniu długów with No Comments


Inwestycje alternatywne stały się ostatnio bardzo popularne. Prócz inwestycji w wino czy whisky można urozmaić swój portfel inwestycyjny w inwestycję w sztukę. Ta inwestycja jest polecana szczególnie osobom, które od dawna żywią sztukę szczerym zainteresowaniem.

Dzięki trafionym inwestycjom można nie tylko się wzbogacić ale również zbudować swoją własną kolekcję. Jak rozpocząć zatem inwestycje w dzieła sztuki? Przede wszystkim jeśli już wstępnie wiemy w co zainwestować pożyczone pieniądze należy znaleźć dobrych brokerów. Istnieje już wiele platform, które oferują inwestycje tego typu. Ważne jest by doradcy odpowiednio wyselekcjonowali nam działa sztuki , w które warto obecnie zainwestować. Nie każdy obraz czy mebel antyk można sprzedać z zyskiem. Należy wiedzieć na co jest zapotrzebowanie, jakie panują na rynku trendy i co jest obecnie modne.

Dzięki dobremu brokerowi, który będzie posiadał unikalne kontakty na rynku polskim i zagranicznym nie będziemy mieli większego problemu ze sprzedażą naszej kolekcji. Odpowiedni doradcy mogą również przygotować na indywidualne zamówienie zestaw obiektów, które w jego ocenie mogą zyskać w przyszłości na wartości. Inwestycja w dzieła sztuki jest inwestycją raczej bezpieczną. Ryzyko inwestycyjne jest tu z pewnością dużo mniejsze niż z w przypadku inwestycji na rynku kapitałowym, który charakteryzuje się wysokimi skokami. Ważna jest również dywersyfikacja portfela. Nie można inwestować np. w obrazy jednego artysty. Dobrze jest wybrać kilku artystów, którzy tworzyli w różnych stylach. Dzięki temu będzie można zawsze znaleźć kupca jak nie w Polsce to za granicą. Dzięki temu nie utopimy pieniędzy na nieefektownej inwestycji.

Pamiętajmy również by nie pozbywać się wszystkich obrazów czy dzieł sztuki naraz. Dobrze jest znaleźć kilku kupców i porównać oferowane przez nich ceny. Może okazać się, że sprzedając każdy przedmiot innemu kupującemu zyskamy więcej niż byśmy sprzedali całą kolekcję. Ważne jest również przechowywanie zakupionych dzieł sztuki. Najlepiej magazynować przedmioty w specjalnych przechowalniach lub magazynach. Dobrze jest również ubezpieczyć działa sztuki na wypadek kradzieży czy zniszczenia. Wtedy nasze ryzyko spadnie do minimum a koszty wzrosną naprawdę niewiele. Ile można zyskać inwestując np. w obrazy. Obraz autorstwa Wojciecha Weissa „Festyn z lampionami” został sprzedany za kwotę 80 tysięcy złotych. Cena wywoławcza obrazu wynosiła z kolei 49 tysięcy złotych. Gdybyśmy zainwestowali w ten obraz zyskalibyśmy na czysto , po odliczeniu wszystkich kosztów około 28 tysięcy złotych. Najdroższy polski obraz został wylicytowany za kwotę 2,13 mln złotych. Był to obraz autorstwa Henryka Siemiradzkiego „Rozbitek”. Jak widać na obrazach i innych dziełach sztuki można sporo zarobić. Ważne jest jednak by zrobić szczegółowe rozeznanie i poradzić się dobrych specjalistów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

« previous post

Jak znaleźć kalkulator zdolności...

Prowadzenie działalności gospodarczej to jedno. Jednakże najpierw trzeba posiadać środki, żeby móc w ogóle o niej myśleć. Nie ma to bowiem jak pieniądze, których nie trzeba zwracać, ale nie zawsze i nie każdy dostaje dotacje od państwa, z urzędów miast, na założenie i prowadzenie ...

next post »

Pożyczka prywatna od ręki na dzi....

Manipulacja za pomocą środków masowego przekazu na stałe wpisała się w naszą kulturę. Włączając telewizor na pewno natrafimy na jakieś reklamy. Trzeba przyznać, że niektóre z nich skonstruowane zostały w bardzo sprytny sposób. (więcej…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

No trackbacks yet.

Posts with similar tags

Posts in similar categories

 • Komentarze

  • Natalia:

   Said on 9 kwietnia 2013

   Witam, prowadzę biuro pośrednictwa kredytowego. Poszukuję inwestorów do po...

  • Bożena:

   Said on 5 kwietnia 2013

   Nie można generalizować. Moja sytuacja jest bardzo trudna, mimo, że pracuj...

  • Michal:

   Said on 27 marca 2013

   Poszukuje pozyczki pod zastaw lub weksel

  • Monika:

   Said on 26 marca 2013

   Błagam potrzebuje pilnie 2000 zł oprocentowanie do 30 % błagam. monika.nara...

  • mateusz:

   Said on 12 marca 2013

   Witam potrzebuję pożyczki na 12000 zł na wysokość 30% okres 2,5 roku. Umo...

 • Ggdzie szybka pożyczyć na święta – ING Bank

  Świąteczna promocja w ING Banku Śląskim. Dopiero co sprzątaliśmy groby naszych bliskich, a sklepy i banki już poczuły zbliżające się...

  Zamknij