W co bezpiecznie zainwestować pożyczone pieniądze

Inwestycje alternatywne stały się ostatnio bardzo popularne. Prócz inwestycji w wino czy whisky można urozmaić swój portfel inwestycyjny w inwestycję w sztukę. Ta inwestycja jest polecana szczególnie osobom, które od dawna żywią sztukę szczerym zainteresowaniem.

Dzięki trafionym inwestycjom można nie tylko się wzbogacić ale również zbudować swoją własną kolekcję. Jak rozpocząć zatem inwestycje w dzieła sztuki? Przede wszystkim jeśli już wstępnie wiemy w co zainwestować pożyczone pieniądze należy znaleźć dobrych brokerów. Istnieje już wiele platform, które oferują inwestycje tego typu. Ważne jest by doradcy odpowiednio wyselekcjonowali nam działa sztuki , w które warto obecnie zainwestować. Nie każdy obraz czy mebel antyk można sprzedać z zyskiem. Należy wiedzieć na co jest zapotrzebowanie, jakie panują na rynku trendy i co jest obecnie modne.

Dzięki dobremu brokerowi, który będzie posiadał unikalne kontakty na rynku polskim i zagranicznym nie będziemy mieli większego problemu ze sprzedażą naszej kolekcji. Odpowiedni doradcy mogą również przygotować na indywidualne zamówienie zestaw obiektów, które w jego ocenie mogą zyskać w przyszłości na wartości. Inwestycja w dzieła sztuki jest inwestycją raczej bezpieczną. Ryzyko inwestycyjne jest tu z pewnością dużo mniejsze niż z w przypadku inwestycji na rynku kapitałowym, który charakteryzuje się wysokimi skokami. Ważna jest również dywersyfikacja portfela. Nie można inwestować np. w obrazy jednego artysty. Dobrze jest wybrać kilku artystów, którzy tworzyli w różnych stylach. Dzięki temu będzie można zawsze znaleźć kupca jak nie w Polsce to za granicą. Dzięki temu nie utopimy pieniędzy na nieefektownej inwestycji.

Pamiętajmy również by nie pozbywać się wszystkich obrazów czy dzieł sztuki naraz. Dobrze jest znaleźć kilku kupców i porównać oferowane przez nich ceny. Może okazać się, że sprzedając każdy przedmiot innemu kupującemu zyskamy więcej niż byśmy sprzedali całą kolekcję. Ważne jest również przechowywanie zakupionych dzieł sztuki. Najlepiej magazynować przedmioty w specjalnych przechowalniach lub magazynach. Dobrze jest również ubezpieczyć działa sztuki na wypadek kradzieży czy zniszczenia. Wtedy nasze ryzyko spadnie do minimum a koszty wzrosną naprawdę niewiele. Ile można zyskać inwestując np. w obrazy. Obraz autorstwa Wojciecha Weissa „Festyn z lampionami” został sprzedany za kwotę 80 tysięcy złotych. Cena wywoławcza obrazu wynosiła z kolei 49 tysięcy złotych. Gdybyśmy zainwestowali w ten obraz zyskalibyśmy na czysto , po odliczeniu wszystkich kosztów około 28 tysięcy złotych. Najdroższy polski obraz został wylicytowany za kwotę 2,13 mln złotych. Był to obraz autorstwa Henryka Siemiradzkiego „Rozbitek”. Jak widać na obrazach i innych dziełach sztuki można sporo zarobić. Ważne jest jednak by zrobić szczegółowe rozeznanie i poradzić się dobrych specjalistów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Kredyty bez bik na forum finansowym dla zadłużonych

Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, gdzie znaleźć wszystkie potrzebne Ci informacje o kredytach, to już nie musisz dłużej tego...

Zamknij