Szybka pożyczka prywatna przez Internet – gdzie

To, co jeszcze kilka lat temu było odległą przyszłością, nie do pomyślenia – dziś jest rzeczywistością. I tak nie trzeba wcale wychodzić z domu, by otrzymać przelewem na konto pieniądze. A sam rozwój bankowości internetowej przyczynił się do rozwoju chociażby popularnych ostatnimi czasy pożyczek społecznościowych. Sama idea pożyczania sobie pieniędzy przez osoby prywatne, które się nie znają, zwana social leading zrodziła się przed pięcioma laty w Wielkiej Brytanii. Od tamtej pory powstało wiele serwisów internetowych, dzięki którym możliwe jest uzyskanie pożyczki w taki właśnie sposób – łatwo, prosto i wygodnie. Do tego szybko – z konta na konto.

Czy takie pożyczki choć mają się dobrze w teraźniejszości, będą cieszyły się dalej taką popularnością? Czy może taki system się nie sprawdzi, wyprze go jakaś inna, ciekawsze, ulepszona innowacja? Co jak co, ale należy przyznać, że pożyczki społecznościowe są dobrą alternatywą dla bankowych, które nie są przecież przyznawane wszystkim.Nie może liczyć na pożyczkę osoba, która znalazła się w BIK-u – choć oczywiście niektóre banki przymykają na to oko.

Pożyczki prywatne byłyby jeszcze bardziej pożądane, gdyby miały zapewnioną dobrą reklamę, tymczasem mówi się o nich, ale jeszcze za mało. Do tego dochodzi obawa odnośnie oszustw – nad tym muszą ciągle pracować serwisy internetowe pośredniczące w takich pożyczkach społecznościowych, które dbają o bezpieczeństwo użytkowników, obu stron – pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.3/5 (9 votes cast)
Szybka pożyczka prywatna przez Internet - gdzie, 4.3 out of 5 based on 9 ratings
261 komentarzy

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Najlepsze i najtańsze kredyty oraz pożyczki gotówkowe

Ostatnie doniesienia dotyczące sytuacji gospodarczej w Strefie Euro nie nastrajają optymistycznie. Widmo bankructwa krąży nad takimi krajami jak Grecja, Hiszpania...

Zamknij