Posted by admin1 on 14 grudnia 2011 in Prywatna pomoc w spłacaniu długów with 3 komentarze


Wiele osób szuka kredytu na wysoką kwotę, jednak obawia się wysokich kosztów związanych z kredytem gotówkowym. Faktycznie tradycyjne kredyty gotówkowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą pożyczyć mniejsze kwoty. Dla klientów, którzy potrzebują więcej pieniędzy banki stworzyły ofertę kredytów hipotecznych na dowolny cel.

Kredyty te udzielane są na podobnych zasadach co tradycyjnego kredyty na zakup domu lub mieszkania. Klienci również muszą być przygotowani na wycenę nieruchomości przez rzeczoznawcę, ustanowieniu na niej hipoteki oraz ewentualnym zajęciu jej przez bank w razie niewypłacalności kredytobiorcy. Kredyty zabezpieczone hipoteką mają jednak jedną dużą zaletę. Są dużo tańsze niż tradycyjne kredyty gotówkowe.

Kredyty pod zastaw hipoteczny są udzielane każdemu, kto udokumentuje swoje dochody i kto jest w posiadaniu nieruchomości. Oczywiście zabezpieczenie kredytu może stanowić również nieruchomość należąca nie do nas a do osób bliskich lub osób trzecich, jednak warunkiem koniecznym jest to by były to osób, z którymi kredytobiorca prowadzi wspólne gospodarstwo domowe.

Kredyty pod zastaw hipoteczny udzielane są na długi okres nawet 30 letni. Kredyt na dowolny cel zazwyczaj udzielany jest na mniejsze kwoty niż kredyt na zakup mieszkania czy domu. W przypadku kredyty na zakup mieszkania, bank finansuje nawet 100% wartości nieruchomości. W przypadku kredyty hipotecznego na dowolny cel, bank może udzielić kredytu do maksimum 50% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie. Banki jednak zastrzegają sobie, że wartość ta nie może być mniejsza niż 80 tysięcy złotych.

Każdy kto decyduje się na kredyt hipoteczny na dowolny cel musi pamiętać też o tym, że niestety kredyt taki również kosztuje. Zanim bank ustanowi hipotekę na nieruchomości pobierane jest od klienta ubezpieczenie pomostowe. W momencie wpisania hipoteki do księgi wieczystej, od umowy ubezpieczenia się odstępuje. Kredyt hipoteczny jest również nieodzownie związany z kosztami związanymi z wyceną nieruchomości. Koszty związane ze sporządzeniem kosztorysu musi ponieść klient. Bank jednak umożliwiają kredytowania wszystkich kosztów. Dzięki temu o kredyt można się starać bez wkładu własnego. A kredyt po prostu zostanie powiększony o dodatkowe koszty związane z udzieleniem kredytu.

Kredyt hipoteczny oferowany na dowolny cel bardzo często jest niżej oprocentowany. Przeciętne rzeczywiste oprocentowanie kredytu gotówkowego waha się w przedziale od 10% do 22%. Zależy w dużej mierze ono od kwoty kredytu, okresu kredytowania, źródeł dochodu oraz od zdolności kredytowej klienta. W przypadku kredytu hipotecznego oprocentowanie jest oparty o marzę i stawkę WIBOR 3M. Jest to zdecydowanie oprocentowane niższe.

Kredyty pod zastaw hipoteczny polecane są szczególnie osobom, które szukają kredytu na długi okres i na dużą kwotę i dysponują nieruchomością, która jest wolna od wszelkich zajęć i hipotek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.7/5 (3 votes cast)
Szybka pożyczka pod zastaw dla wszystkich, 4.7 out of 5 based on 3 ratings

« previous post

Skąd prywatna chwilówka pod wekse...

Zbliżają się święta. W sklepie coraz większy wybór prezentów świątecznych. Przeraża Cię myśl ile będzie trzeba wydać pieniędzy. Obawiasz się, że sobie nie poradzisz finansowo? Pomyśl o pożyczce w banku. Pożyczki oferowane przez bank są dużo bezpieczniejsze niż jakiekolwiek in...

next post »

Szybka pożyczka gotówkowa w ING B....

Z roku na rok coraz więcej banków przygotowuje na Święta specjalne oferty kredytowe. Jednym z takich banków jest ING Bank Śląski. Teraz klienci którzy zdecydują się zaciągnąć pożyczkę gotówkową w tym banku mogą otrzymać prezent dla swoich bliskich w postaci „Opowieści przy komi...

3 Responses to Szybka pożyczka pod zastaw dla wszystkich

 1. Maria, Włocławek

  19 czerwca 2012 - 11:12
  1

  Szukam ciekawej oferty kredytu pod zastaw mieszkania. Planuję kupić kawalerkę pod wynajem i nowy samochód. Od przeglądania ofert różnych banków dostaję już oczopląsu, a że nie jestem biegła w tych sprawach, prosiłabym kogoś zorientowanego o pomoc.

 2. Jarek Kalisz

  17 lipca 2012 - 11:36
  2

  Nie wiem czy odważyłbym się wziąć taką pożyczkę pod zastaw od osoby prywatnej lub firmy, której nie znam… Za dużo czytałem o sytuacjach, gdy ludzie tracili całe majątki z powodu takich pożyczek, gdzie w umowach były zawarte zapisy, które pozwalały pożyczkodawcom zabierać nie tylko samochody, ale i całe nieruchomości!

 3. pożyczki pod zastaw

  19 września 2012 - 09:37
  3

  Zgadzam się z powyższą odpowiedzią. Trzeba być bardzo ostrożnym, bo najwięcej oszustw trafia się niestety w przypadku pożyczek prywatnych lub tzw. firm-krzaków. Duża, znana firma raczej nie pozwoli sobie na to, bo wiąże się to z utratą dobrego wizerunku budowanego przez lata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

No trackbacks yet.

Posts with similar tags

Posts in similar categories

 • Komentarze

  • Natalia:

   Said on 9 kwietnia 2013

   Witam, prowadzę biuro pośrednictwa kredytowego. Poszukuję inwestorów do po...

  • Bożena:

   Said on 5 kwietnia 2013

   Nie można generalizować. Moja sytuacja jest bardzo trudna, mimo, że pracuj...

  • Michal:

   Said on 27 marca 2013

   Poszukuje pozyczki pod zastaw lub weksel

  • Monika:

   Said on 26 marca 2013

   Błagam potrzebuje pilnie 2000 zł oprocentowanie do 30 % błagam. monika.nara...

  • mateusz:

   Said on 12 marca 2013

   Witam potrzebuję pożyczki na 12000 zł na wysokość 30% okres 2,5 roku. Umo...

 • W co bezpiecznie zainwestować pożyczone pieniądze

  Inwestycje alternatywne stały się ostatnio bardzo popularne. Prócz inwestycji w wino czy whisky można urozmaić swój portfel inwestycyjny w inwestycję...

  Zamknij