Szybka pożyczka pod zastaw dla wszystkich

Wiele osób szuka kredytu na wysoką kwotę, jednak obawia się wysokich kosztów związanych z kredytem gotówkowym. Faktycznie tradycyjne kredyty gotówkowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą pożyczyć mniejsze kwoty. Dla klientów, którzy potrzebują więcej pieniędzy banki stworzyły ofertę kredytów hipotecznych na dowolny cel.

Kredyty te udzielane są na podobnych zasadach co tradycyjnego kredyty na zakup domu lub mieszkania. Klienci również muszą być przygotowani na wycenę nieruchomości przez rzeczoznawcę, ustanowieniu na niej hipoteki oraz ewentualnym zajęciu jej przez bank w razie niewypłacalności kredytobiorcy. Kredyty zabezpieczone hipoteką mają jednak jedną dużą zaletę. Są dużo tańsze niż tradycyjne kredyty gotówkowe.

Kredyty pod zastaw hipoteczny są udzielane każdemu, kto udokumentuje swoje dochody i kto jest w posiadaniu nieruchomości. Oczywiście zabezpieczenie kredytu może stanowić również nieruchomość należąca nie do nas a do osób bliskich lub osób trzecich, jednak warunkiem koniecznym jest to by były to osób, z którymi kredytobiorca prowadzi wspólne gospodarstwo domowe.

Kredyty pod zastaw hipoteczny udzielane są na długi okres nawet 30 letni. Kredyt na dowolny cel zazwyczaj udzielany jest na mniejsze kwoty niż kredyt na zakup mieszkania czy domu. W przypadku kredyty na zakup mieszkania, bank finansuje nawet 100% wartości nieruchomości. W przypadku kredyty hipotecznego na dowolny cel, bank może udzielić kredytu do maksimum 50% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie. Banki jednak zastrzegają sobie, że wartość ta nie może być mniejsza niż 80 tysięcy złotych.

Każdy kto decyduje się na kredyt hipoteczny na dowolny cel musi pamiętać też o tym, że niestety kredyt taki również kosztuje. Zanim bank ustanowi hipotekę na nieruchomości pobierane jest od klienta ubezpieczenie pomostowe. W momencie wpisania hipoteki do księgi wieczystej, od umowy ubezpieczenia się odstępuje. Kredyt hipoteczny jest również nieodzownie związany z kosztami związanymi z wyceną nieruchomości. Koszty związane ze sporządzeniem kosztorysu musi ponieść klient. Bank jednak umożliwiają kredytowania wszystkich kosztów. Dzięki temu o kredyt można się starać bez wkładu własnego. A kredyt po prostu zostanie powiększony o dodatkowe koszty związane z udzieleniem kredytu.

Kredyt hipoteczny oferowany na dowolny cel bardzo często jest niżej oprocentowany. Przeciętne rzeczywiste oprocentowanie kredytu gotówkowego waha się w przedziale od 10% do 22%. Zależy w dużej mierze ono od kwoty kredytu, okresu kredytowania, źródeł dochodu oraz od zdolności kredytowej klienta. W przypadku kredytu hipotecznego oprocentowanie jest oparty o marzę i stawkę WIBOR 3M. Jest to zdecydowanie oprocentowane niższe.

Kredyty pod zastaw hipoteczny polecane są szczególnie osobom, które szukają kredytu na długi okres i na dużą kwotę i dysponują nieruchomością, która jest wolna od wszelkich zajęć i hipotek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.7/5 (3 votes cast)
Szybka pożyczka pod zastaw dla wszystkich, 4.7 out of 5 based on 3 ratings
3 komentarze

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Specjalna pożyczka piękny na ślub i udane wesele

Od ponad roku jesteśmy zaręczeni. Ostatnio wyznaczyliśmy konkretną datę ślubu, bo nie ma sensu dłużej czekać, kochamy się, chcemy spędzić...

Zamknij