Gdzie dostanę bezpiecznie pożyczkę prywatnie

Na każdym kroku, to w sklepie jednym, to w drugim, w katalogu, w Internecie – dosłownie wszędzie widzimy tyle rzeczy, które chcielibyśmy mieć. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każda jest nam przecież potrzebna. Czasami jednakże zdarzają się sytuacje, kiedy ograniczone środki finansowe mogą przysporzyć nam nie lada kłopot. Chociażby kiedy chcieliśmy kupić kuchnię, ale nasze oczekiwania co do jej wyglądu i funkcjonalności zdecydowanie rozminęły się z ilością środków pieniężnych, które na ten cel postanowiliśmy przeznaczyć.

Wówczas śmiało możemy zawsze udać się przecież do banku, który z chęcią zyska w nas nowego klienta. Co jeśli pozostają nam inne instytucje bądź osoby prywatne, bowiem bank pożyczki udzielić nam nie chce? Wówczas możemy zawsze wyłożyć na stół jedną z licznych kart przetargowych, równie popularną co zastaw – mianowicie weksel. Choć dziś rzadziej stosuje się poręczenie wekslowe, niektórzy nadal korzystają z takowej możliwości, bądź po prostu sami podpisują weksel stając się jedynymi dłużnikami, co także jest przecież możliwe.

Taka pożyczka pod weksel jest o tyle dogodnym rozwiązaniem dla każdej instytucji czy osoby, że stanowi swego rodzaju zabezpieczenie (podobnie jak w przypadku zastawu nieruchomość bądź rzecz ruchoma). W przypadku kiedy osoba, która pożyczyła pieniądze, tak zwany pożyczkobiorca nie spłaca zaciągniętego zobowiązania, osoba lub instytucja, która środki finansowe pożyczyła (pożyczkodawca) może zaspokoić się właśnie z owego zabezpieczenia. Oczywiście sytuacje takie choć do rzadkich nie należą nie są dogodne dla żadnej ze stron. Windykacja należności jest rzeczą nieprzyjemną i skomplikowaną, która ciągnie się przez dany okres czasu. Do tego pozostawia po sobie ślad w papierach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.9/5 (8 votes cast)
Gdzie dostanę bezpiecznie pożyczkę prywatnie, 3.9 out of 5 based on 8 ratings
544 komentarze

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Szybka pożyczka pod zastaw dla wszystkich

Wiele osób szuka kredytu na wysoką kwotę, jednak obawia się wysokich kosztów związanych z kredytem gotówkowym. Faktycznie tradycyjne kredyty gotówkowe...

Zamknij