Pożyczki za poręczeniem wekslowym – pieniądze prywatnie

Pożyczki prywatne lub pozabankowe za poręczeniem wekslowym to ciekawa alternatywa dla ludzi potrzebujących pilnego kredytu jednak nie mogących z różnych przyczyn uzyskać go w oficjalnej placówce bankowej. Od zarania dziejów ludzie pożyczali sobie różne wartościowe przedmioty oraz pieniądze i wiadomym jest, że nie tylko banki mają nadmiar gotówki. Powstaje coraz więcej instytucji pozabankowych oraz prywatnych inwestorów, którzy chcą zarabiać na pożyczaniu swojego kapitału.

Jednak nie zawsze taki system się sprawdza i nie wygląda tak kolorowo jak to wygląda w reklamach na forach internetowych. Najważniejsza sprawa jest taka, że nasi rodacy nie czytają kompletnie tego co podpisują. Najczęstsze słowo jakie pada u zadowolonego pożyczkobiorcy to coś w stylu „rozłożyli mi pożyczkę na niskie raty…”. Przerażające jest to, że najczęściej nie wiemy nic o konsekwencjach za opóźnienie w spłacaniu rat oraz o faktycznych kosztach takiej pożyczki. Liczy się tylko to co widać od razu czyli niska rata.

Jestem głęboko przekonany, że Polaków trzeba edukować od podstaw i nauczyć ich czytania każdego papierka zanim się go podpisze. Biorąc pożyczkę za poręczeniem wekslowym bardzo łatwo jest wpaść w poważne tarapaty finansowe na długie lata. Jeśli już decydujemy się na taki krok to zawsze bądźmy pewni, że każdą ratę zapłacimy w terminie co do dnia i nigdy nie spóźnimy się z płatnością. Niekorzystnych zapisów w umowach wekslowych może być bardzo wiele. Mogą nam grozić na przykład ogromne kary za każdy dzień spóźnienia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
70 komentarzy

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Pewna pożyczka pod zastaw działki rolnej na wsi

Jak uzdrowić swe finanse? Kiedy to już przyjdzie nam znaleźć się w niekorzystnej sytuacji finansowej – przede wszystkim nie panikujmy.

Zamknij