Pożyczki prywatne i społecznościowe czy warto brać

W naszym  kraju żyje wiele osób, które każdego dnia odwiedzają najróżniejsze banki w poszukiwaniu dogodnych dla siebie kredytów. Wiadomo, przeważnie zaciągamy je na kupno własnego mieszkania czy wybudowanie domu z ogrodem. Ale często zdarza się, że potrzebujemy mniejszej pożyczki, np. na samochód, kupno motoru, na prawo jazdy czy na wycieczkę. Można oczywiście skorzystać z oferty banków, ale dostajemy wtedy punkty i zaczynamy widnieć w Biurze Informacji Kredytowej (co więcej, te punkty dostajemy nawet jeśli nie zaciągamy kredytu, a tylko o niego pytamy w poszczególnych bankach),a co za tym idzie, zmniejsza się nasza zdolność kredytowa.
Poza tym wiele osób odstrasza od bankowych kredytów oprocentowanie, które powoduje, ze w rzeczywistości płaci się o wiele więcej za rzecz, którą chce się kupić niż ile ona jest warta.

Dlatego jeżeli potrzebujemy pieniędzy, ale nie jakiejś szczególnie wysokiej kwoty, to znaczy jeśli nie planujemy kupna mieszkania czy innej nieruchomości, warto skorzystać z możliwości,, jakie dają pożyczki prywatne lub pożyczki społecznościowe. Przede wszystkim nikt tutaj nie ocenia naszej zdolności kredytowej, nie sprawdza nas w Biurze Informacji Kredytowej ani nie pyta, na co te pieniądze zostaną przeznaczone. Także oprocentowanie takiej pożyczki jest o wiele korzystniejsze niż w przypadku ofert bankowych, a przy tym bezpieczne, ponieważ obie strony, czyli pożyczkodawca oraz pożyczkobiorca podpisują umowę. Nie ma zatem żadnych przeciwwskazań do wzięcia pożyczki prywatnej czy społecznościowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
Pożyczki prywatne i społecznościowe czy warto brać, 3.0 out of 5 based on 1 rating
122 komentarze

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Ggdzie szybka pożyczyć na święta – ING Bank

Świąteczna promocja w ING Banku Śląskim. Dopiero co sprzątaliśmy groby naszych bliskich, a sklepy i banki już poczuły zbliżające się...

Zamknij