Specjalna pożyczka piękny na ślub i udane wesele

Od ponad roku jesteśmy zaręczeni. Ostatnio wyznaczyliśmy konkretną datę ślubu, bo nie ma sensu dłużej czekać, kochamy się, chcemy spędzić ze sobą całe życie. Jednak pojawił się spory problem, mianowicie ślub i wesele. Oczywiście nie planujemy jakiejś wielkiej uroczystości na 100 osób, ale jakby nie patrzeć nawet jeśli zrobimy tylko sam obiad, na który zaprosimy najbliższych z rodziny, świadków, no i ulubionych i najwspanialszych znajomych, a pochodzimy z  różnych środowisk, to i tak wyjdzie nam jakoś 40 osób. Do tego chcielibyśmy gdzieś wyjechać ze znajomymi, taką dużą imprezę urządzić, jakiś grill, tak spontanicznie, po kosztach, ale żeby było wiadomo, że ślub był. Czyli takie nietradycyjne wesele. Wszystko to niestety kosztuje, jakby nie patrzeć. A pieniądze na drzewach nie rosną. Oboje oczywiście zarabiamy, jednakże chcemy wziąć mieszkanie na kredyt, więc oszczędzamy.

Rodzi się więc pytanie – czy odłożone pieniądze przeznaczyć na ślub i wesele, czy może lepiej zaciągnąć pożyczkę. Bo przecież musimy mieć jakieś pieniądze odłożone, nie tylko na czarną godzinę, ale żeby mieć wkład własny. Dziś banki wprawdzie nie oczekują 20 % wkładu, są i takie które w ogóle go nie wymagają, ale sytuacja może przez te kilka miesięcy ulec jeszcze zmianie. Myśleliśmy nad zaciągnięciem pożyczki po prostu, tym bardziej, że jeszcze nie zdecydowaliśmy się na konkretne lokum, a szukanie mieszkania może zająć przecież nawet kilka miesięcy. Teraz wynajmujemy niedrogo kawalerkę, ale wiadomo, chcielibyśmy iść na swoje. Zawsze ma się taką świadomość, że płaci się za coś co jest nasze, a nie komuś spłaca kredyt. Ostatnio spotkaliśmy się z social leading, nie wiemy dokładnie o co w tym wszystkim do końca chodzi. Zdajemy sobie jednakże sprawę, że pożyczki społecznościowe lub kredyty bez bik są niejako alternatywą, gdyby nam w banku nie pożyczyli pieniędzy. Chociaż myślę, że z tym nie będzie znowu takiego dużego problemu, ale lepiej sprawdzić wszystkie możliwe opcje. Niektórzy twierdzą nawet, że taka pożyczka społecznościowa jest bardziej korzystna bowiem mniej oprocentowana niż pożyczka bankowa.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
One Comment

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Kredyty bez bik na forum finansowym dla zadłużonych

Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, gdzie znaleźć wszystkie potrzebne Ci informacje o kredytach, to już nie musisz dłużej tego...

Zamknij