Kredyt na zakup mieszkania – ile wziąć bezpiecznie pieniędzy

Jeśli nawet kiedy dopiero zaczynasz pracować, do tej pory mieszkasz z rodzicami, powoli zaczyna palić się w Twojej głowie czerwona lampka z napisem ‚czas się wyprowadzić’. Bowiem nawet w najbardziej kochających się rodzinach przychodzi czas kiedy trzeba się rozstać, latorośl powinna się usamodzielnić. Zazwyczaj pozostają dwa wyjścia z sytuacji – albo pozwolić dziecku mieszkać w domu rodzinnym do czasu kiedy nie uzbiera określonej kwoty pieniężnej, która mogłaby stanowić wkład własny na mieszkanie, czekać aż zacznie lepiej zarabiać, będzie miało umowę o pracę i wówczas dostanie kredyt. W tym czasie może tez pozna kogoś, zawsze w dwójkę łatwiej do czegoś dojść i coś osiągnąć.

Drugą możliwością jest pomoc dziecku – po prostu kupno mieszkania, nawet najmniejszego, ale jego.  I tutaj też można albo kupić mieszkanie, jeśli ma się odłożone środki finansowe, a dziecko weźmie pożyczkę z banku by je wyposażyć. Albo też wziąć kredyt na zakup mieszkania, a dziecko będzie musiało samo go spłacać, wówczas dopiero będzie mogło powiedzieć, że mieszkanie jest tak naprawdę jego. Oczywiście jakąkolwiek opcję wybierzemy zawsze, by zrealizować dany plan potrzebne są określone środki finansowe. Nie tak łatwo coś odłożyć, kiedy ma się na utrzymaniu  rodzinę, tym bardziej kiedy dopiero zaczyna się swoją przygodę z pracą i zarobki pozostawiają naprawdę wiele do życzenia. Niestety zazwyczaj nasze plany są uzależnione od instytucji, jaką jest bank. On to może udzielić lub odmówić udzielenia nam kredytu na zakup mieszkania, pożyczki na jego wyposażenie, czy też remont, jeśli mowa o mieszkaniu z rynku wtórnego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Kto udziela tanio pożyczki prywatne na święta

Nie ma to jak atmosfera nadchodzących świat. Przygotowania niedługo będzie czuć w powietrzu. Ludzi zawsze dopada świąteczna gorączka. Na ostatnią...

Zamknij