Jak dobrze wejść w dorosłość

Dorosłość to nie tylko możliwość kupowania alkoholu i papierosów bez towarzyszącego nam stresu, że ktoś zapyta nas o dowód osobisty. To odpowiedzialność za wykonywane czyny chyba najlepiej kształtuje, czym tak właściwie wchodzenie w dorosłe życie jest. Przed laty przestałem wierzyć w to, że uczciwie pracując i płacąc obowiązkową składkę emerytalną uda mi się na starość godnie żyć.

Na szczęście w międzyczasie powstały prywatne fundusze emerytalne, które to każdego ochotnika przyjmują z otwartymi ramionami. Dzięki możliwości skorzystania z takiej opcji mam pewność, że do wypłacanej (jeśli coś takiego w ogóle będzie miało miejsce) państwowej emerytury przyjdzie mi otrzymać dodatek w postaci przelewu wysłanego przez wybrany przeze mnie fundusz. Pomimo tego, że głównych rynkowych graczy jest niewielu, to ich oferta w pewnych kwestiach odbiega od siebie.

Dlatego też nim przyjdzie nam podjąć jakąkolwiek decyzję dobrze by było, gdybyśmy poświęcili trochę czasu na przeanalizowanie dostępnej aktualnie oferty. Stracimy na to kilka godzin, w porywach może do kilkunastu, jednakże dzięki takiemu działaniu przyjdzie nam zyskać pewność, że dokonywany przez nas wybór jest słuszny i w przyszłości nie będziemy żałować tej decyzji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Jak dobrze wejść w dorosłość, 5.0 out of 5 based on 1 rating
One Comment

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Szybkie pożyczki na wakacje i udany urlop za granicą

Wakacje w pełni. Słoneczko świeci tak mocno, jakby chciało nam wynagrodzić brak wiosny. Upały doskwierają wszystkim. Nie ma to jak...

Zamknij